NAŠE VYBAVENIE

Pri realizácii našich služieb sa opierame o kvalitné technické vybavenie, ktoré pochádza od svetoznámych výrobcov zvukovej techniky. Našou prioritou je na vašom podujatí zabezpečiť nezabudnuteľný audiovizuálny zážitok.

Mixážny pult Behringer X32

Behringer X32 Compact je kompaktná verzia digitálneho mixážneho pultu Behringer X32, ktorý je medzi zvukármi všeobecne pokladaný za vstup do sveta digitálnych mixážnych pultov. Compact disponuje šestnástimi XLR vstupmi a ôsmimi XLR výstupmi. Digitálny software umožnuje široké možnosti úpravy zvukového signálu prostredníctvom funkcií, ako EQ, Compressor, Gate, De esser a iné. Plne nastaviteľný routing signálu oproti analógovým konzolám prináša nové možnosti mixovania signálu pre odposluchy, in-ear monitory, alebo väčšie PA systémy. Samozrejmosťou je aj USB rozhranie, ktoré umožnuje multitrack recording (záznam viacerých stôp samostatne v reálnom čase ). Pri našej práci využívame taktiež zmenšenú rackovú verziu tohto pultu – X32 rack.

Behringer x32 Rack
Behringer x32 Compact

Stagebox Behringer S32

Stagebox pre mixážne pulty zo série Behringer X32 ponúka možnosť využiť 32 XLR vstupov. Mikrofónové predzosilňovače pre tieto vstupy dodala legendárna spoločnosť so zvukovým vybavením – MIDAS. Výstupnú sekciu tvorí celkovo 16 výstupných konektorov XLR, ktoré zabezpečia vedenie signálu pre odposluchy, in-ear systémy, alebo PA ( hlavný ozvučovací systém ). Synchronizáciu signálu medzi stageboxom a mixážnym pultom zabezpečuje systém AES50. Fyzicky sa signál prenáša cez ethernetový kábel.

PA – reproduktory

FBT Vertus CLA406A

Prenosný column line array systém od talianskej spoločnosti  FBT v sebe spája eleganciu a funkčnosť. O reprodukciu zvuku sa starajú štyri 6,5 palcové reproduktory v kombinácii s neodymovým  B&C HF driverom. Zariadenie poháňa zosilňovač s výkonom 300 Wattov RMS pre HF (vysoké frekvencie) a 600 Wattov RMS pre LF (nízke frekvencie). Frekvenčný rozsah reproduktora je v rozmedzí od 65 Hz do 20kHz. Výhodou je možnosť použiť Vertus ako samostatnú ozvučovaciu jednotku, alebo ako line array závesný systém.

ElectroVoice ZLX12P

Reproduktory zo série ZLX od spoločnosti Electro – Voice v sebe spájajú vynikajúce vlastnosti, kompatibilitu a dostupnosť. Vstavaný zosilňovač triedy D pracuje s výkonom 250 Wattov RMS, pričom dosahuje maximálny akustický tlak 126dB. DSP processing dodáva zariadeniu okrem výborného výkonu aj multifunkčné využite – možnosť voľby presetov, úprava signálu pomocou dvojpásmového EQ a iné. Vstupno – výstupnú sekciu tvoria dva samostatné XLR / TRS vstupy a jeden XLR výstup.

Mikrofóny

Shure SM58

Mikrofónová klasika zo 60-tych rokov 20-ho storočia storočia je ešte stále celosvetovo uznávaným štandardom. Kardioidná smerová charakteristika a prirodzená odolnosť voči akustickej spätnej väzbe sú výborným predpokladom pre využitie počas LIVE vystúpení, ale aj pre záznam zvuku.

Shure SM57

Univerzálny dynamický mikrofón Shure SM 57 ideálnou voľbou pre snímanie a nahrávanie hudobných nástrojov rôznych druhov. Počas svojej vyše 50 ročnej histórie si tento model mikrofónu našiel cestu k dychovým nástrojom, ale svoje využitie nájde aj pri snímaní strunových nástrojov, bicích či vokálov.

Shure Beta 58A

Vylepšená verzia všeobecne známeho dynamického mikrofónu Shure SM 58. Beta 58A  ponúka na rozdiel od svojho známejšieho kolegu superkardioidnú smerovú charakteristiku a vylepšené vlastnosti spojené s elimináciou snímania ruchov mimo hlavnej osi snímania zvuku. Taktiež má širšiu frekvenčnú odozvu 50 Hz – 16 kHz.

Shure Beta a52

Shure Beta a52 je pokladaná za prvú voľbu pre ozvučenie basového bubna. Jeho frekvenčná odozva je prispôsobená práve na tento účel. Okrem toho nájde svoje uplatnenie všade tam, kde je vyžadovaný maximálny dôraz na basové frekvencie.

AudioTechnica AT2031

Kondenzátorový mikrofón určený hlavne na snímanie sláčikových nástrojov. Uplatnenie však dokáže nájsť aj pri snímaní zborového spevu, či iných druhov nástrojov. Mikrofón je charakteristický nízkou hranicou počuteľnosti šumu a zvýšenou citlivosťou na snímanie vysokých frekvencií.

sE electronics V7x

Dynamický nástrojový mikrofón, ktorého prednosťou je verné prevedenie v celom frekvenčnom pásme. Ponúka čisté výšky a hlboké basy. Tieto jeho prednosti ho predurčujú na široké použitie na ozvučenie gitarových kabinetov a strunových, či dychových nástrojov.

Stojany, káble, príslušenstvo

Stojany K&M

Mikrofónové stojany od renomovaného výrobcu Konig & Meyer zo série Soft Touch zabezpečia potrebnú stabilitu a polohovateľnosť pre všetky druhy mikrofónov. Ich hlavnou prednosťou je nenápadný, ale stabilný dizajn a dlhoročná funkčnosť garantovaná výrobcom.

XLR / TS káble

Signálové káble, či už XLR alebo TS (jacky) pozostávajú z konektorov značky Neutrik, ktoré sú zárukou dlhoročnej spoľahlivosti a dokonalého vzájomného zapojenia konektorov. Pogumované kvalitné medené vodiče pochádzajú od spoločnosti Sommer Cable.

DI box Klark Teknik

Aktívne DI boxy zo série Klark Teknik DN 100 a DN 200 sú charakteristické svojim rozšíreným dynamickým rozsahom. Oba modely ponúkajú 20dB / 30dB útlm vstupného signálu a taktiež funkciu earth lift pre zneškodnenie nežiadúcich groundloop efektov. Stereo model DN 200 umožňuje prevádzku v režime SUM (signál z oboch vstupov sa zmieša do jedného výstupu) , alebo SPLIT (signál z jedného vstupu sa vyšle do obidvoch výstupov).